Головна  →  Звернення громадян  →  Перевірка виконання

Перевірка виконання

Мої звернення
Номер звернення: Рік:
Номер звернення:Ч-10548 (5285189)
Зареєстровано:9 Листопада 2018
Тема звернення:Найменування та перейменування об’єктів міського підпорядкування(вул.)у м. Києві
Відповідальний:Управління з питань внутрішньої політики та зв‘язків з громадськістю [Коровіна Валентина Іванівна]
Дата контролю:26 Листопада 2018
Статус:Виконано
 
Текст звернення

З метою вшанування видатного діяча українського спорту, що протягом багатьох років прославляв наше місто на міжнародній арені та зробив неоціненний внесок у розвиток українського футболу, прошу розглянути можливість перейменування провулку Фізкультури в Голосіївському районі на провулок Олега Базилевича.

Олег Петрович Базилевич (нар. 1938, м. Київ – пом. 2018, м. Київ) – український футболіст та футбольний тренер. Ініціатор застосування наукових методик під час тренувального процесу. Очільник науково-дослідного центр «Динамо» (Київ). Майстер спорту СРСР, Заслужений тренер СРСР, Заслужений тренер України. Кандидат педагогічних наук. Кавалер Ордена «За заслуги» II та III ступенів.
Народився у Києві, де й зробив перші кроки у великий футбол. У складі київського «Динамо» провів 161 матч у чемпіонатах СРСР та відзначився 63 забитими м’ячами. Був серед тих, хто у 1961 році здобув перший в історії клубу титул чемпіонів СРСР. 6 разів потрапляв до списків 33 найкращих футболістів СРСР. Після закінчення кар’єри гравця працював на кафедрі футболу Київського інституту фізичної культури, що знаходиться на вулиці Фізкультури. Вивів донецький «Шахтар» до вищої ліги радянського чемпіонату. Найбільше прославився роботою у «Динамо» в тандемі з Валерієм Лобановським, разом з яким створив одну з найкращих команд світу 1974-1976 років, що здобула Кубок володарів Кубків та Суперкубок Європи. На чолі збірної СРСР завоював бронзові нагороди Олімпіади 1976 року в Монреалі. Протягом 1993-1994 років очолював національну збірну України з футболу.
Помер 16 жовтня 2018 року в Києві. Похований на Центральній алеї Байкового кладовища.